אינטגרציה וזרימה בין מערכות הגוף מובילות לתפקוד אופטימלי

מערכות הגוף הרבות מאורגנות, תומכות ומקיימות יחסי גומלין אחת עם השנייה על מנת להבטיח תפקוד אופטימלי של האורגניזם.

הפרקטיקות הטיפוליות שבהן אני משתמשת מקיפות ותומכות בגוף על כל מרכיביו וצרכיו להתנהלות מיטבית ורווחה פנימית.

קרניו-סקראל אינטגרטיבי (ICS)

קרניו סקראל אינטגרטיבי היא שיטה שבה מטפלים בכל האיברים ובכל הרקמות בגוף מתוך הסתמכות על החיבורים האנטומיים והפיזיולוגיים בין חלקים שונים של הגוף.
הטיפול והאבחון מתבססים על בדיקה ועל איזון של הציר המרכזי - הקרניו סקראלי - של הגוף. ציר זה מורכב מהגולגולת, מעמוד השדרה ומהאגן. על ידי איזון ציר זה, ניתן להחזיר לגוף את יכולת הריפוי הטבעית שלו.
המטפל ב-ICS שואף תמיד למצוא את שורשיה של כל בעיה שעליה התלונן המטופל, על מנת לטפל במקור הבעיה, ולא רק להקל את הסימפטומים לזמן מוגבל.
גישה זו, שפותחה ע"י האוסטאופת אורן דותן D.O, מתבססת על החשיבה האוסטאופתית ועל הגישה לטיפול הקרניו סקראלי שיצרו דוקטור וויליאם גרנר סאת'רלנד, רופא אוסטאופת מארה"ב, ותלמידיו ממשיכי דרכו.
הטיפול כולל שלושה שלבים - אבחון הסיבות השונות לתלונה של המטופל, טיפול בסיבות אלה, ובדיקה של יעילות הטיפול מיד בסיומה של כל טכניקה שבוצעה.
השיטה עשויה לסייע בכל בעיה או כאב פיזיים כגון כאבי גב וכאבי מפרקים, כאבים כרוניים שונים, מיגרנות, שינויים הורמונליים, חוסר אנרגיה וכו', ואף להקל בהתמודדות של המטופל עם בעיות פתולוגיות מורכבות יותר.
הטיפול מתבסס על הבנה אנטומית-פיזיולוגית עמוקה של הגוף ושל יחסי הגומלין בין איזון אברי הגוף לאיזון הציר הקרניו סקראלי העובר במרכז הגוף.
הטיפול מתבצע על מיטת טיפולים, עדין מאוד ומתאים מגיל 12. 

 
"Torso" Pencil on paper 50X70 cm © Anat Merav
טיפול בתנועה

תנועת הגוף משקפת את ההתמודדות שלנו עם העולם.

לתנועה יש את האפשרות לספר ולגלות את מה שניסתר מהמודע, לאפשר ביטוי רגשי לתחושות פנימיות  ובתוך כך גם לפוגג מתחים שנעצרים ברקמות הגוף ולאפשר שחרור וזרימה פנימית טובה ומחייה.

 

באמצעות פיתוח תשומת לב והקשבה לגוף ולתנועה המתרחשת בזמן הווה ניתן לשים לב לזהות ולהגדיר תהליכים פנימיים, מצבים רגשיים ,דפוסים ותבניות, ולאפשר שינוי עמוק, רגשי והתנהגותי שיוביל להתפתחות וגדילה אישית.

העבודה בקליניקה מתבססת על ססיטמת ניתוח התנועה של לאבאן-בארטנייף ועוסקת בהרחבת אפשרויות התנועה של המטופל לפי המטרה שהוגדרה מתוך הבנה שאנו נעים על מנת ללמוד.
 

העבודה התנועתית יכולה להתפרס על מגוון רחב של אפשרויות וצרכים גופניים: מהגברת היכולת להקשיב, להוביל ולהיות מובל, פיתוח המודעות הגופנית, צורך בקרקוע ויציבות,האפשרות לשחרר שליטה, למצוא את הנתיב שיאפשר שינוי במצב של תקיעות, ועד שיקום פיזי לאחר פציעות וניתוחים.

 

האני מאמין שלי

בהכשרתי למדתי רבות על גוף ותנועה.

בטיפול מטרתי היא לעזור לגוף לרפא את עצמו ולפוגג כאב.


אני מאמינה כי הגוף הוא יחידה אחת וגוף ונפש ארוגים ומקיימים יחסי גומלין זה עם זה. לפיכך פציעות ומגבלות גופניות מקורם באורח החיים הפיזי והנפשי של האדם, כל ליקוי או פציעה תפקידם להעיר את תשומת הלב לאספקט מסוים בחיינו ולכן מוטלת על האדם המגיע לטיפול האחריות להתמודדות עם המשמעות הפיזית והנפשית של הבעיה – כמפתח לשינוי. פעמים רבות הטיפול הינו כר תומך במקביל לעבודה פנימית אישית.

חשוב לציין כי איני מטפלת רגשית .במידה ויצוצו תכנים וטרנספורמציות רגשיות הדורשות עיבוד – על האדם לדאוג לתמיכה הנכונה עבור עצמו.

כל אדם וגופו הם ייחודיים ולכן אני לא עובדת לפי פרוטוקול טיפולי קבוע לכל בעיה. לעיתים בעיה תדרוש מפגש אחד ולעיתים מספר רב יותר. לפיכך נתחיל טיפול עם הגדרה של מטרת הטיפול ומוכנות לאפשרות של תהליך משותף שיתרחש על פני מספר מפגשים.
 השינויים החלים בגוף ובתחושה במהלך הטיפול ובימים שלאחריו מכתיבים את הרכב הטיפול, כמות המפגשים וקצב ההתקדמות.

בעיות כרוניות דורשות יותר זמן לקילוף השכבות והפיצויים שהגוף יצר ולכן השינוי יהיה הדרגתי ויקח יותר זמן.

דיאלוג ושותפות אקטיבית בתהליך כמו גם רצון אמיתי ומוכנות לשינוי  - הכרחיים להצלחת הטיפול.


אני לא עובדת על בן אדם, אלא עם בן אדם ורואה חשיבות עליונה באחריות שלוקח האדם על הגעה לפגישות בזמן , שמירת הרצף הטיפולי, ביצוע תרגילים שקיבל לבית ועל נוכחות מלאה בפגישות.


 

 

מחירים ותנאים

פגישה אורכת כ-50 דקות

מחיר טיפול קרניו-סקראל - 250 ש"ח

מחיר טיפול בתנועה - 250 ש"ח

  • הטיפולים לנשים בלבד